Bilişim Güvenliği ve Siber Güvenlik Alanında Online Dergi ve Kurslara Erişim

13/10/2016 Görüntülenme Sayısı: 2933

Bilişim güvenliği ve siber güvenlik alanında pratik konuları içeren dergi ve online kursların yer aldığı Hakin9, eForensics ve Pentest içeriklerine erişim imkanı sunan IT Pack Premium erişimimiz açılmıştır. Her bir sitede yer alan dergilerin tüm sayıları, online kurslar olmak üzere tüm içeriklere erişimimiz vardır.

Hakin9: Bilişim Teknolojisi güvenliği ile ilgili teknik çözümler ve son trendleri içermekte, online kurslar yer almaktadır.

eForensics: Dijital adli tıp uzmanları, mobil, bilgisayar, ağ ve veritabanı uzmanları ve meraklıları tarafından oluşturulan içerikler bulunmakta, online kurslar yer almaktadır.

Pentest: Penetrasyon testleri uzmanları ve meraklıları tarafından oluşturulan içerikler bulunmakta, online kurslar yer almaktadır.

Erişim Linkleri İçin: http://libguides.iyte.edu.tr/ITPackPremium

--

Kampüs dışından erişebilmek ve kursları özelleştirebilmek için kampüs dışında iken hesap oluşturmanızı öneririz. Her bir site  için  (Hakin9, PenTest ve eForensics) ayrı hesap oluşturmalısınız. Kampüs içinden "IYTELIBRARY" olarak IP tanımlı tek bir hesap oluşturulmuş olduğundan, kampüs içinde iken yeni hesap oluşturamaz ve kampüs dışında iken oluşturduğunuz hesap bilgilerinizle sitelere bağlanamazsınız. 

Kampüs Dışından Nasıl Hesap Oluşturabilirim?

  • Her bir sitede sayfanın sağ üst köşesinde yer alan "LOGIN" yazısına tıklayın.
  • Açılan pencerede "CREATE AN ACCOUNT" a  tıklayın.
  • Gelen formu doldurun. E-mail adresi olarak IYTE adreslerinizi yazmalısınız.
  • İYTE e-mail adresinize aktivasyon için bir link gelecek, bu linke tıklayarak hesabınızı aktif hale getiriniz.

NOT: Hesabınızı oluşturduktan sonra, aktivasyon için maksimum 12 saat beklemeniz gerekmektedir. Aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra, bilgilendirme mesajı alacaksınız.