Building Types Online Veri Tabanı Deneme Erişimi ve Webinar

19/11/2018 Görüntülenme Sayısı: 1516

De Gruyter’dan Mimarlık alanında en önemli yayınevlerinden Birkhauser’ın içeriğinden oluşan “Building Types Online” veri tabanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Singapore University of Technology and Design’dan Profesör Oliver Hekmann tarafından yayıma hazırlanmış olup mimari açıdan farklı yapı çeşitlerini inceleyen bir veri tabanıdır. Building Types Online, mimarı tasarım çalışmaları ve uygulamaları için önde gelen araçtır. Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği alanındaki öğrenciler ve araştırmacılar için mükemmel bir kaynak olup bina tiplerindeki prestijli Birkhäuser portföyüne özel ve son derece esnek erişim sağlar. Bu veri tabanında müzeler, okullar, ofis ve işyerleri, kütüphaneler, endüstriyel amaçlı kullanılan binalar gibi farklı yapı tiplerinin iç ve dıştan fotoğrafları ve teknik çizimleri, bilgisayar grafikleriyle desteklenmiş olup ayrıca her yapının özellikleriyle ilgili konu bazlı tezler ve makale/araştırma yazılarına linkler mevcuttur. Veri tabanı yaklaşık 1000 civarı araştırma çalışması, 150 civarı tematik/konu bazlı makale, 2000 civarı resim ve 3500 civarı plan içermektedir.

Veri tabanları sayfasından erişebilirsiniz.

Sizi “Building Types Online” veri tabanı hakkında verilecek olan web seminerine davet etmek isteriz. Seminer, Birkähuser’da Kıdemli Editör olan Ria Stein tarafından verilecektir. Seminerde özellikle Building Types Online’ın temel özellikleri ve yararları tartışılacaktır.

Tarih: 20 Kasım 2018 Salı

Saat: 13.00

Seminer Şifresi: BTO2018

Kayıt için tıklayınız.