Bültenimizin Yeni Sayısı Dopdolu İçerik İle Yayında

26/02/2014 Görüntülenme Sayısı: 3663

Her eğitim - öğretim döneminin başında yayınladığımız e-bültenimizin 9. sayısı yayında.

Bu sayımızda; araştırmacı kimlik tanımlamasının zorunlu hale geldiğini dikkate alarak, tek bir dijital kimlik kullanmak suretiyle, bir araştırmacıya ait araştırma çıktılarının tamamının tek bir hesap altında toplanmasının amaçlandığı, araştırmacı kimlik tanımlama sistemi "ORCID"e nasıl kayıt olunabileceği ile ilgili bilgilere yer verdik.

Yardım Masası bölümümüzde de; dünya çapında akademik enstitülerde ve araştırma kurumlarında yaygın olarak kullanılan, akademik personel, öğrenciler ve araştırmacıların makale, tez vb. çalışmalarının yazım aşamasında baştan sona yardım amacıyla tasarlanmış web tabanlı bir hizmet olan bibliyografya programı EndNote'un kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

Bu sayımızda ayrıca; içimizden biri, 2014 yılı veritabanlayla ilgili yenilikler, kütüphanemizden haberler, katıldığımız toplantılar, en çok kullanılan kaynaklarımız, kitap-film önerilerimiz gibi konular yer alıyor.

E-bültenimizi bilgisayarınızdan okuyabileceğiniz gibi mobil cihazlarınızdan da okumanızın mümkün olduğunu hatırlatır, keyifli okumalar dileriz.

E-Bülten Erişim Adresi:http://libguides.iyte.edu.tr/content.php?pid=550081

E-bülten ile ilgili görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, içeriğin çeşitlenmesine katkıda bulunabilirsiniz library@iyte.edu.tr