COAR 2019 İzlenimleri Web Semineri

18/06/2019 Görüntülenme Sayısı: 862

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Gültekin Gürdal ve İlkay Holt (COAR - Confederation of Open Access Repositories) 21-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Lyon, Fansa’da gerçekleşen COAR 2019 Yıllık Toplantısı’na dair izlenimlerini, 24 Haziran 2019 Pazartesi günü Saat 14:30'da düzenlenecek olan bir web semineri ile paylaşacaklar. Web seminerinde; COAR (Açık Erişim Arşivleri Konfederasyonu) toplantı programında yer alan bölgesel arşiv topluluklarından gelişmeler, yeni nesil arşivler, akademik arşivler üzerine yapılandırılan overlay (katman) dergiler, hakemlik hizmetleri, kurumsal ve tematik arşivler ile araştırma yönetiminde açık arşivler gibi konulara yer verilecek.
 
Konu: COAR 2019 İzlenimleri
Tarih: 24 Haziran 2019, Pazartesi
Saat: 14:30
 
Kütüphane çalışanları, arşiv sorumluları ve araştırmacıların davetli olduğu web seminerine katılmak için kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.
 
Kayıt için tıklayınız. 
 
Web semineri kütüphanemizin proje ortaklarından olduğu OpenAIRE Advance projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. AB teknik alt yapı projesi olan OpenAIRE (www.openaire.eu ) AB finanslı politikaları teşvik etmek ve araştırmacılar, araştırma yöneticileri ve proje koordinatörlerinin politikalara uymaları için yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.
 
OpenAIRE Türkçe Rehber
OpenAIRE web sitesi