CodeForScience Türkiye Ödüllü Uygulama Geliştirme Yarışması

03/04/2012 Görüntülenme Sayısı: 4455

"Araştırmacılara yardımcı olmak için uygulama geliştirmeye, Türkiye'nin akademik ve teknoloji alanındaki liderlerini etkilemeye ve 7.000 TL kazanmaya hazır mısınız?"

ELSEVIER firması ODTÜ ve Informascope işbirliği ile CodeForScience Türkiye Ödüllü Uygulama Geliştirme Yarışması düzenlemiştir. CodeForScience, araştırmacıların keşfetmelerine ve bilime katkı sağlamalarına yardımcı olmak üzere kod yazmaktır. Farklı zamanlarda ve yerlerde gerçekleştirilen bir dizi etkinlikten oluşan bu seri, her deneyim ve her uzmanlık seviyesinden tüm uygulama geliştiricilere açıktır. Kendi özgün uygulamanızı geliştirin ve 15 milyonun üzerinde SciVerse ScienceDirect, Scopus ve Hub kullanıcısına ulaşarak onların keşfetmelerine ve bilimsel araştırmalarına katkı sağlayın.

CodeForScience Türkiye Ödüllü Uygulama Geliştirme Yarışması Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerde öğrenim gören tüm öğrencilere ve uygulama geliştirmeye ilgi duyan ve bir kuruma bağlı olarak çalışan tüm araştırmacılara, uzmanlara ve profesyonellere açık bir yarışmadır.  Yarışmacılar bu yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi takımlar halinde de katılabilirler.

28 Mart – 13 Mayıs, 2012 tarihleri arasında geliştirdiğiniz uygulamaları gönderebileceğiniz yarışmanın internet adresine ulaşmak için tıklayınız.

Yarışmacıların gönderdiği tüm uygulamalar yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerde görev yapan, tamamen bağımsız, bilişim bilimleri uzmanları ve araştırmacılar tarafından değerlendirilecek ve aşağıda belirtilen ödüller bu değerlendirmeler sonucu  sahiplerini bulacaklardır.

  • Birincilik Ödülü: 7.000 TL
  • İkincilik Ödülü: 4.000 TL
  • Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL
  • Mansiyon Ödülü:  1.000 TL

Ödül Töreni ve CodeforScience Söyleşisi: 26 Mayıs 2012, ODTÜ KKM, Saat: 13:00

CodeforScience Söyleşisi ‘ne katılım için yarışmacı olma şartı yoktur. Bilimsel araştırmayı etkileyen son araçlar ve yaklaşımlar hakkında bilgi almak isteyen herkes 26 Mayıs Cumartesi günü Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan CFS Söyleşisi’ne katılabilir.