De Greyter - Nano Online, Building Types Online ve IUPAC Standards Online Veritabanları Deneme Erişimi

11/10/2016 Görüntülenme Sayısı: 3427

De Gruyter'den günümüzde gittikçe önem kazanan Nanoteknoloji alanındaki araştırmalara büyük katkı sağlayacak olan "Nano Online", Mimarlık alanında en önemli yayınevlerinden Birkhauser'ın içeriğinden oluşan "Bulding Types Online" ve Kimya alanındaki standartları içeren "IUPAC Standards Online" veritabanları  11 Kasım 2016 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Nano Online, nanoteknoloji alanında geniş bir içerik sunar. Fizik, kimya, malzeme bilimi, mühendislik ve tıp da dahil olmak üzere ilgili tüm alanların araştırma sonuçlarına kolayca erişmenizi sağlar. Veritabanı 1.000’in üzerinde giriş (15.000’in üzerinde sayfa) içermektedir ve yıllık olarak ortalama 250 giriş ile güncellenmektedir.
Building Types Online, mimari Tasarım alanında araştırma yapanlar ve uygulayıcılar için tasarlanmış veritabanı, Birkhäuser yayınevinin uluslararası düzeyde takip edilen mimari kitaplarına, alanlarında uzman yazar ve editörlerin bilgi ve tecrübesine ve çizimlerin teknik kalitelerine dayalıdır. Birkahuser’ın bina çeşitleri kaynağının içeriğine eşsiz, oldukça esnek ve detaylı tarama, görüntüleme ve erişim seçenekleri sunar.
IUPAC Standards Online, IUPAC’ın Pure and Applied Chemistry (PAC) dergisinden alınan standart ve önerilerinden yola çıkarak oluşturulmuş bir veritabanıdır. IUPAC, bağlayıcı kimya alanındaki bilim insanları, patent avukatları, toksikologlar, çevre bilimciler, mevzuatla ilgilenenler vb. için uluslararası düzeyde bağlayıcı olan standartları belirlemekten sorumlu organizasyondur. “Standartlar”, terimler, standart değerler, yöntemler, bileşim ve malzemeleri adlandırmadaki kurallar, periyodik tablodaki elementlerin isim ve özellikleri ve benzeri pek çok tanımdır. 


 "Nano Online",  "Bulding Types Online" ve "IUPAC Standards Online"a Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.