De Gruyter Veri Tabanları Deneme Erişimi

09/04/2020 Görüntülenme Sayısı: 356

Aşağıda isimleri yazılı De Gruyter veri tabanları ve dergi koleksiyonu 30 Haziran 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 • De Gruyter Journal Collection: Beşeri bilimler, sosyal bilimler, tıp, matematik, mühendislik, bilgisayar bilimleri, doğa bilimleri ve hukuk alanında 900'ün üzerinde dergiyi içermektedir.
   
 • Building Types Online: Singapur Teknoloji ve Dizayn Üniversitesi’nden Profesor Oliver Hekmann’in öncülüğünde hazırlanmış olup mimari açıdan farklı yapı çeşitlerini inceleyen bir veritabanıdır. Bu veritabanında müzeler, okullar, ofis ve işyerleri, kütüphaneler, endüstriyel amaçlı kullanılan binalar gibi farkli yapı tiplerinin iç ve dıştan fotoğrafları ve teknik çizimleri, bilgisayar grafikleriyle desteklenmiş olup her yapının özellikleriyle ilgili konu bazlı tezler ve makale/ araştırma yazılarına linkler mevcuttur. Veritabani toplamda 850 den fazla araştırma çalışması, 120 den fazla tematik/konu bazlı makale, 2000 resim ve 5000 plan içermektedir.
  Kapsadığı konulardan bazıları: Bina Tiplerine Temel Bakış Açıları: Aydınlatma, Akustik, Kentsel Etkenler, Erişim Tipleri ve Planlama Süreçleri gibi konular
  Eğitim Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=4mhesnCZfQQ
 • Energy Online: Enerji konusunu farklı yönleriyle (bilimsel, teknolojik, mimari, ekonomik ve politik acılardan) ele alarak kullanıcılara enerji alanında kapsamlı bilgi içeriği sunan bir veritabanıdır. Amerikan Enerji Kurumunun katkılarıyla hazırlanan Energy Online, üniversitelerden düşünce kuruluşlarına, Ar-Ge merkezlerinden devlet kurumlarına kadar pek çok farklı alandan öğretim ve araştırma görevlilerinin faydalanabileceği ve enerji alanındaki gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri bir kaynaktır.
  Kapsadığı konulardan bazıları: Enerji Dönüşümü ve Depolanması, Enerji Etkinliği, Enerji Üretimi ve İletimi, Çevre ve Sağlık Üzerindeki Etkileri,Yenilenebilir Enerji, Teknoloji
  Eğitim Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=el_j3CDujSc
 • SPARK - Encyclopedia of Chemistry, Materials Science and Physics: Spark kullanıcıların Fizik, Kimya, ve Malzeme Bilimleri gibi alanlardan multidisipliner konular hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayan tanıtıcı bir referans kaynağıdır. 
  Kapsadığı konulardan bazıları: Nanomalzemeler, Fonksiyonel ve Akıllı Malzemeler, Sürdürülebilir ve Yeşil Kimya, Biyokimya Mühendisliği ve Biyoteknoloji, Yoğun Madde Fiziği
  Eğitim Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=qhjwIKnTD88

   
 • Enzymes Online: Enzimler biyokimyasal tepkimeye sebep olan, onu hızlandıran ve çoğunlukla protein yapısındaki maddeler olup, Enzimoloji enzimlerin yapısını, fonksiyonlarını, özelliklerini, çeşitlerini araştıran bilim dalıdır. Enzymes Online, Enzimoloji ve onunla bağlantılı, Biyoloji, Biyoteknoloji, Kimya, Tıp, Matematik, Fizik ve Mühendislik alanlarında kapsamlı bilgi içeren bir veritabanıdır. 
  Kapsadığı konulardan bazıları: Enzim Karakterizasyonu, Enzim Sınıflandırması (EC Sınıfı), Organizma, Tıp, Biyoloji, Uygulamalar, Laboratuvar ve Taşıma Yöntemleri
  Eğitim Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=dXknfffXeDM

   
 • NANO Online Bu veritabanı Nano teknolojiyle bağlantılı tüm alanlardaki - Fizik, Kimya, Mühendislik, Malzeme Bilimleri, Tıp - araştırma sonuçlarına hızlı bir şekilde ulaşılmasınısağlayan bir kaynaktır. 
  Kapsadığı konulardan bazıları: Malzeme, Teknoloji, Mülkiyet, Yapı, Uygulama, Toplum Üzerindeki Etki

Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.