E-Bültenimizin Şubat 2018 Sayısı Yayında

26/02/2018 Görüntülenme Sayısı: 1492

Kütüphanemizden haberlerin yer aldığı, kütüphane hizmet ve kaynaklarımızın tanıtımına yönelik olarak 2009 yılından bu yana her eğitim - öğretim döneminin başında hazırladığımız e-bültenimizin Şubat 2018 sayısı yayında.

2018 yılında gerek TÜBİTAK - EKUAL (Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı) aracılığı ile gerekse kurumsal olarak birçok veri tabanına abonelik gerçekleştirdik. Bu veri tabanlarına ilişkin toplu bilgileri ve Yardım Masası bölümünde intihal tespit programı Turnitin'in kullanımına ilişkin önemli bilgileri e-bültenimizde bulabileceksinizTemmuz - Aralık 2017 döneminde düzenlediğimiz eğitim toplantıları, katıldığımız toplantılara ilişkin bilgiler de yer almakta.

İYTE Kütüphanesinin proje ortaklarından olduğu, 1 Ocak 2018'de başlamış olan AB Projesi OpenAIRE Advance ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı bu sayımızda ayrıca; Temmuz - Aralık 2017 dönemini kapsayan 6 aylık süreçte, kütüphanemizden en çok faydalanan üyelerimizin isimlerini, en çok ödünç alınan edebi ve teknik kitapları, multimedya kaynaklarını açıklıyor, en çok kullanılan elektronik kitap ve dergilere de yer veriyoruz. En çok ödünç alınan kitap ve filmin tanıtımları ile bir kitap ve bir film önerimiz de önceki sayılarımızda olduğu gibi bu sayımızda da yer almakta.

E-Bülten Erişim Adresi: http://libguides.iyte.edu.tr/e-bulten_subat2018
 
E-bülten ile ilgili görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, içeriğin çeşitlenmesine katkıda bulunabilirsiniz library@iyte.edu.tr