eBook Academic Collection, MEDLINE Complete, Engineering Source, Art and Architecture Source Deneme Erişimi

03/10/2019 Görüntülenme Sayısı: 442

Multidisipliner, tıp, genetik, sağlık bilimleri, teknoloji, mühendislik, mimarlık, tasarım ve güzel sanatlar alanlarına yönelik tam metin elektronik kitapları ve elektronik dergileri içeren eBook Academic Collection, MEDLINE Complete, Engineering Source, Art & Architecture Source veri tabanları 01 Aralık 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

eBook Academic Collection: Kullanıcı sınırı bulundurmadan 182.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır.

MEDLINE Complete: PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar. 2.300’e yakın tam metin dergi içerir.

Engineering Source: Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır.

Art & Architecture Source: Art & Architecture Source veri tabanı; mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. Bu koleksiyon 770’ten fazla tam metin dergi, 480’den fazla hakemli tam metin dergi, 220’ye yakın tam metin kitap, 63.000'den fazla görsel içerir.

Veri tabanları sayfasından erişebilirsiniz.