EBSCO Veri Tabanları Deneme Erişimi - STEM, Gıda, Mimarlık ve Tasarım

22/03/2019 Görüntülenme Sayısı: 2175

Aşağıda yer alan EBSCO veri tabanları, 15 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır:

Applied Science & Technology Source Ultimate: İçerdiği 1.100’ün üzerinde hakemli tam metin dergi ile Applied Science & Technology Source Ultimate, tüm STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Tıp) disiplinleri için hazırlanmış bir kaynaktır. Yapay zeka, uygulamalı matematik, bilgisayar bilimi, kimya mühendisliği, enerji kaynakları, robotik ve yeni teknolojilerin sosyal etkileri gibi birçok farklı konuyu içeren bu veri tabanı, STEM araştırmaları için temel kaynaktır.

Art & Architecture Source: Mimarlık, iç mimarlık, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmış tam metin veri tabanıdır. Sanat ile ilgili yüzlerce tam metin derginin ve kitabın yanı sıra, ayrıntılı indeks ve özet bilgileri ile sanat ve mimarlık alanında binlerce görsele erişim sunar.

Food Science Source: Bu kapsamlı tam metin veri tabanı, gıda endüstrisindeki profesyonellerin ve her seviyedeki araştırmacıların bilgi gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmış olup, gıda endüstrisiyle birebir ilgili tüm konular üzerine odaklanan yüzlerce tam metin yayın sunmaktadır. Gıda mühendisliği, ziraat mühendisliği ve ilgili diğer bölümler için temel bir kaynak olan Food Science Source, dünya çapında yürütülen çalışmaların ve bu çalışmalar ile ilgili en iyi uygulamaların örneklerini içermektedir.

Veritabanları sayfasından ilgili veri tabanı başlığı altından erişebilirsiniz.