EBSCO Veritabanları (Güzel Sanatlar ve Mimarlık - Mühendislik ve Fen Fakülteleri) Deneme Erişimi

07/10/2013 Görüntülenme Sayısı: 4496

EBSCO Publishing tarafından kullanıma sunulan, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakülteleri için hazırlanmış "Art Source"; Mühendislik ve Fen Fakülteleri için hazırlanmış olan "Applied Science & Technology Source", "Engineering Source", "Energy & Power Source", "INSPEC""Chemical Hazard Information Library" ile Orta ve Doğu Avrupa, Balkanlar ve Türkiye’den akademik dergilerin yer aldığı  "Central & Eastern European Academic Source" veritabanları 30 Kasım 2013 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Veritabanları Hakkında Kısa Bilgi:

1- Art Source (Güzel Sanatlar ve Mimarlik Fakülteleri): Sanat ve Mimarlık alanında 640'dan fazla tam metin dergi, 220'den fazla tam metin kitap sunan disipline özel tam metin veritabanı.

2- Applied Science & Technology Source (Mühendislik ve Fen Fakülteleri): Uygulamalı bilimler ve teknoloji konusunda 1,400'den fazla tam metin akademik derginin yer aldığı danışma kaynağı.

3- Engineering Source (Mühendislik Fakültesi): 2,000'den fazla mühendislik ile ilgili süreli yayının olduğu tam metin veritabanı.

4- Energy & Power Source (Mühendislik Fakültesi): Enerji Üretimi, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Yöntemleri ve Fosil Yakıt Teknolojileri konusunda yayın yapan 5200'den fazla akademik derginin indekslendiği ve 300'e yakın tam metin derginin yer aldığı veritabanı.

5-INSPEC (Mühendislik ve Fen Fakülteleri): Eski adı ile Physics Abstracts olan, dünyanın en geniş kapsamlı uygulamalı bilimler indeksi. Institute of Engineering & Technology tarafından oluşturulan bu kaynakta 5,000'den fazla dergi sürekli izlenir ve toplamda 13 milyondan fazla bibliyografik kayıt vardır.

6-Chemical Hazard Information Library ( Kimya Mühendisliği): Çevreye ve insana zararlı kimyasallar ile ilgili tüm gerekli doküman ve raporların yer aldığı veritabanı.

7-Central & Eastern European Academic Source: Orta ve Doğu Avrupa, Balkanlar ve Türkiye'den akademik dergilerin yer aldığı bölgeye özel tam metin veritabanı.

Denemede olan EBSCO veritabanlarına, Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.