Elektronik Kitaplar

17/07/2012 Görüntülenme Sayısı: 6745

 

Sayın Kütüphane Kullanıcılarımız,

Bu yıl talepte bulunmuş olduğunuz yabancı dil kitaplardan elektronik versiyonu olanlar, e-kitap olarak sağlanmış ve 92 tanesi EbscoHost platformu üzerinden erişime açılmıştır.

Sözkonusu 92 kitabın başlığına ve her birinin erişim linkine ulaşabileceğiniz dosyayı http://library.iyte.edu.tr//files/files/liste(1).xls linkinden indirebilirsiniz.

Bu kitaplardan yüklenebilir özelliği olan e-kitapları ödünç alabilmeniz, taşınabilir cihazlarınıza (ebook okuyucu tabletler, ipad vs) indirebilmeniz, transfer edebilmeniz ve offline olarak çevrimdışı iken okuyabilmeniz icin Adobe Content Server programını yüklemeniz gerekmektedir.

E-Kitapların indirilmesi ve kullanımına ilişkin bilgilere aşağıdaki linkler aracılığıyla erişebilirsiniz:

- Ekitap İndirme Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/E-kitap_Indirme_Kilavuzu.pdf

- eBooks on EBSCOhost – Downloading (Flash Video – 4mins) (İngilizce): http://support.epnet.com/training/flash_videos/eBooks/ebooks_downloading/ebooks_downloading.html

E-kitap indirme klavuzuna kitapların tümüne erişebildiğiniz EBSCO eBook Collection platformundan da erişebilirsiniz: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=nlebk

Birkaç gün içinde Kütüphane Kataloguna da eklenecek olan bu kitaplara, Veritabanları sayfasında yer alan "EBSCO eBook Collection" başlığından erişebilirsiniz.