Elsevier Eğitimi - Scopus, ScienceDirect ve Mendeley

27/11/2015 Görüntülenme Sayısı: 4547

ULAKBİM tarafından erişime sunulan Elsevier yayınevine ait SCOPUS ve ScienceDirect veritabanlarının ve referanslarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz Mendeley platformunun kullanıcı eğitim toplantısı 02 Aralık Çarşamba günü 12:30 – 15:00 saatleri arasında Kütüphane Toplantı Salonu’nda yapılacaktır.

Kaliteli ve hakemli bilimsel bilgiye nasıl en hızlı ve en etkin yoldan erişebileceğinizi, akademik araştırmanıza nasıl hız kazandıracağınızı öğrenmek; araştırma hayatınızı kolaylaştıracak ve sizi zaman kaybından kurtaracak birçok özellikle tanışmak için, tüm akademisyen ve öğrencilerimiz eğitim toplantısına davetlidir.

Yer:  Kütüphane Toplantı Salonu

Tarih: 2 Aralık 2015, Çarşamba

Saat: 12:30-15:00

ScienceDirect bilim, teknoloji ve tıp alanlarında 30,000'den fazla elektronik kitap ve 2,500'den fazla elektronik dergi başlığı içeren Elsevier'in hakemli tam metinli veritabanıdır.

Scopus bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı, izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük makale özü ve atıf veritabanıdır.

Mendeley akademik makaleleriniz yazarken referanslarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz ve bilgisayarınızdaki sanal kütüphanenizi kurup kolayca dökümanlarınıza ulaşabileceğiniz tamamen ücretsiz bir platformdur.

Publishing Campus özellikle genç araştırmacılara yönelik ücretsiz dersler, eğitimler ve akademik kariyeri destekleyecek tavsiyeler içeren bir platformdur.

My Research Dashboard Scopus, ScienceDirect ve Mendeley veritabanlarının kuvvetlerini birleştirerek araştırmacılara yayınlarının görüntülenmesi, aldığı atıflar ve nakadar paylaşıldığı gibi bilgiler sunan ücretsiz bir Elsevier platformudur.

Eğitim Programı:

  • Veritabanlari hakkında genel bilgiler
  • Scopus , Sciencedirect ve Mendeley Sunumu
  • Örnek Taramalar (Online Demo)
  • Publishing Campus / My Research Dashboard
  • Soru ve cevaplar

Eğitime katılım için katılım formunun doldurulması gerekmektedir.