Elsevier Mayıs Ayı Web Seminerleri

07/05/2020 Görüntülenme Sayısı: 186

 
Elsevier Türkiye tarafından Mayıs ayı içerisinde 4 farklı web semineri düzenlenecektir. Web seminerlerinin dili Türkçe'dir ve katılım sertifikası verilecektir. Eğitim süresi 60 dakika olacaktır. Detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 
 
1- Elsevier 5N1K EKUAL Araştırmacı Seminer Serisi - Mendeley Eğitimi (Başlangıç Seviyesi)

Tarih: 11 Mayıs 2020Pazartesi

Saat: 17.00

Eğitim İçeriği: TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL aracılığıyla Türkiye'deki tüm üniversitelere sağlanan Mendeley ile yeni tanışanlar ve tanışacaklar için referans yönetim sistemi ile hızlı & kolay bir şekilde referans kaynaklarımızı depolama ve atıf/kaynakça oluşturma adımları anlatılacaktır.

Kayıt için tıklayınız. 

2- Elsevier 5N1K EKUAL Araştırmacı Seminer Serisi - Uluslararası İşbirliği ve Fon Fırsatları Keşfi

Tarih: 15 Mayıs 2020Cuma

Saat: 17.00

Eğitim İçeriği: Akademik kariyer başarısına katkı sağlayabilecek uluslararası işbirliği ve fon fırsatlarının TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL aracılığıyla Türkiye'deki tüm üniversitelere sağlanan Scopus, ScienceDirect ve Mendeley gibi Elsevier kaynaklarını kullanarak nasıl keşfedilebileceği anlatılacaktır.

Kayıt için tıklayınız. 

3- Elsevier 5N1K EKUAL Araştırmacı Seminer Serisi - Bilimsel Görünürlük ve Etki Artışı

Tarih: 18 Mayıs 2020Pazartesi

Saat: 17.00

Eğitim İçeriği: Bilimsel görünürlük ve etki artışına katkı sağlayabilecek adımların TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL aracılığıyla Türkiye'deki tüm üniversitelere sağlanan Scopus, ScienceDirect ve Mendeley gibi Elsevier kaynaklarını kullanarak nasıl keşfedilebileceği anlatılacaktır.

Kayıt için tıklayınız.

4- Elsevier 5N1K EKUAL Araştırmacı Seminer Serisi - Mendeley Soru & Cevap (İleri Seviye)

Tarih: 22 Mayıs 2020Cuma

Saat: 17.00

Eğitim İçeriği: TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL aracılığıyla Türkiye'deki tüm üniversitelere sağlanan Mendeley referenas yönetim sistemi ileri seviye kullanıcıları için gerçekleştirilecek eğitimde aşağıdaki konular paylaşılacaktır.

- Yeni özellikler/uygulamalar

- Soru & Cevap: Kayıt formunda iletilen sorular yanıtlanacaktır

Kayıt için tıklayınız.