Film Günleri

11/03/2013 Görüntülenme Sayısı: 4852

 

Değerli Kullanıcılarımız,
 
15 günde bir sizlere ulaştığımız film günlerinde bu hafta; geçen ayın en çok izlenenlerinden "KEFARET" filmi ile devam ediyoruz.
 
Filmin konusu kısaca şöyle; 1935 yazının en sıcak günlerinden birinde, On üç yaşındaki Briony Tallis, yanlış zamanda yanlış yerde bulunarak görmemesi gereken bir şeyi aklına kazır: Ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin gizli bir şekilde cilveleşmelerine tanık olmuştur. Çocuk aklı ile gördüklerini yanlış yorumlaması yıllarca sürecek büyük bir trajedinin yaşanmasına neden olacaktır. Bir daha hiç düzelmeyecek kadar trajik bir şekilde kaderleri birbirlerine bağlanan bu üç insan da, hak etmedikleri bir kefaretin farklı şekillerde kurbanı olacaklardır. 
 
Dört dalda Oscar adayı olan Aşk ve Gurur’un yönetmeni Joe Wright, bir başka kitap uyarlaması olan Kefaret ile yeniden romantizmin ve dramın etrafında dolaşmış.
 
Başrolde ise yine Aşk ve Gurur’da birlikte çalıştığı gizemli yıldız Keira Knightley var. Çatışkılı ve zorlu kadın karakterleri hakkıyla beyazperde'de canlandıran Knightley, yine büyüleyici bir performans sergiliyor.
 
Hepinizi film gösterimize bekliyoruz.
 
Yer:   Kütüphane Gösteri Merkezi
Tarih: 13 MART Çarşamba
Saat : 18.00
 
Filmin fragmanı için:
http://library.iyte.edu.tr/files/duyurular/kefaret.wmv