IYTExplore Akademik Arama Motoru ve EBSCO eBook Academic Collection (e-kitap veri tabanı) Eğitim Toplantısı

03/06/2013 Görüntülenme Sayısı: 5001

Değerli Kullanıcılarımız;

Tüm veritabanlarını aynı anda ve tek bir arayüzden tarama imkanı sağlayan akademik arama motoru IYTExplore, tam metin erişimimiz olan basılı ve elektronik dergilerin tek bir arayüzden taranabildiği A to Z, OpenURL bağlantı çözücü LinkSource ve e-kitap veritanı EBSCO eBook Academic Collection ile ilgili bilgilendirme ve eğitim toplantısı yapılacaktır.

Tarih: 06 Haziran 2013 Perşembe

Saat : 13.30

Yer: Kütüphane Gösteri Merkezi

IYTExplore: Farklı arayüzlere sahip olan birçok veritabanını ayrı ayrı taramaktansa, tüm veri tabanlarını aynı anda ve tek arayüzden tarama imkanı sağlayan akademik arama motorudur.

  • American Chemical Society’den Cambridge Journals Online’a, IEEE’den ScienceDirect’e kadar kütüphanemizin abone olduğu tüm kaynaklardan araştırmanızla en ilgili sonuçlara erişim sağlayabilirsiniz.
  • Makalelerin Web of Science ve Scopus atıf indekslerinde aldığı atıf sayılarını görebileceğiniz gibi atıflayan makalelere de geçiş yapabilirsiniz.
  • Veritabanlarının yanısıra yüzbinlerce e-kitaba ve katalog kayıtlarımıza da erişim sağlayabilirsiniz.

A to Z (Dergiler): Kütüphane koleksiyonumuzda bulunan bütün basılı ve elektronik dergiler için basit, gezinimi kolay bir göz atma ve arama arayüzüdür.

LinkSource: Tek bir arayüz üzerinden satın alınan içeriklere en etkili şekilde erişim imkanı sağlayan OpenURL bağlantı çözücü  LinkSource’la bir hizmetteki atıftan bir diğerindeki tam metne bağlanabilirsiniz.

EBSCO eBook Academic Collection (e-kitap veri tabanı): 116,000’in üzerinde e-kitap (multidisipliner) için tam metin erişim sağlayan veri tabanıdır.

Yaklaşık 1 saat sürecek bilgilendirme ve eğitim toplantisinin ardindan çay ve pasta ikramı vardır. Tüm kullanıcılarımızı bekliyoruz...