JoVE Aboneliğimiz Hakkında

05/06/2020 Görüntülenme Sayısı: 202

Video tabanlı ilk hakemli bilim dergisi olan JoVE'nin, JoVE Video Journal ve JoVE Science Education koleksiyonlarından aşağıda yer alan konu başlıklarına aboneliğimiz kapsamında 2020 yılı sonuna kadar erişimimiz vardır.

JoVE Video Journal (Research): Akademisyenlerin araştırmalarında kullanabilmesi için hazırlanmış videolardan oluşmaktadır. Yeni bir teknik geliştirmek isteyen akademisyenler bu bölümlerdeki videoları izleyerek kendi deneylerini yapabilirler.

Aboneliğimiz kapsamında yıl sonuna kadar erişimimiz olan konu başlıkları:

- JoVE Behavior 
- JoVE Biology
- JoVE Bioengineering
- JoVE Chemistry
- JoVE Engineering
- JoVE Neuroscience

JoVE Science Education (Education): Öğrenci eğitimi için hazırlanan ve konuları görsel olarak açıklayan videolardan oluşmaktadır. Akademisyenler bu içerikleri derslerinde eğitim amaçlı olarak kullanabilirler. Tüm videolarda Türkce altyazı seçenegi mevcuttur. 

JoVE Science Education koleksiyonunda aboneliğimiz kapsamında yıl sonuna kadar erişimimiz olan konu başlıkları:

- Basic Biology
- Chemistry
- Engineering

Corona salgını sebebiyle zorunlu olarak eğitime ara verilmesinden dolayı, öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla oluşturulan JoVE Science Education'ın erişime açılan diğer konu başlıkları olan"Physics", "Advanced Biology", "Clinical Skills", "Environmental Science", "Psycology", "Core Biology" ve "Core Pshycology" için erişimimiz 15 Haziran 2020 tarihinde sona erecektir.

Ancak talebimiz üzerine, "Lab Manual Kimya" ve "Lab Manual Biology" konu başlıkları için erişimimiz yıl sonuna kadar devam edecektir.

"JoVE Video Journal" ve "JoVE Science Education" koleksiyonlarına Veri tabanları sayfasından erişebilirsiniz.

NOT: Tüm veritabanlarına kampüs dışından Ezproxy aracılığı ile Enstitü email adresiniz ve şifrenizle erişebilirsiniz.