JoVE Science Education Tüm Konu Başlıklarına Erişim ve JoVE Coronavirüs Ücretsiz Erişim Kaynak Merkezi

18/03/2020 Görüntülenme Sayısı: 534

Corona salgını sebebiyle zorunlu olarak eğitime ara verilmesinden dolayı, öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla oluşturulan JoVE Science Education'ın tüm içerikleri 15 Haziran 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak erişimimize açılmıştır. 

JoVE Science Education, basit ve anlaşılması kolay videolarıyla bilimsel temelleri öğretmeye adanmış bir video kütüphanesidir. Aboneliğimiz kapsamında erişimimiz olan "Basic Biology", "Chemistry" ve "Engineering" içeriklerinin yanısıra "Physics", "Advanced Biology", "Clinical Skills", "Environmental Science", "Psycology", "Lab Manual", "Core Biology" ve "Core Pshycology" içeriklerine de 15 Haziran 2020 tarihine kadar erişilebilecek.

JoVE Coronavirüs Ücretsiz Erişim Kaynak Merkezi: COVE-19 salgını üzerinde çalışan bilim insanlarının ve araştırmacıların kritik çabalarını desteklemek için JoVE, koronavirüs odaklı araştırma videolarını da serbestçe kullanılabilir hale getirdi.  

Enstitü email adresinizle hesap oluşturarak JoVe videolarına kampüs dışından erişebilirsiniz. Yardım videosu için tıklayınız. 

  • Ayrıca; Kütüphanemiz tarafından sunulan tüm elektronik kaynaklara kampüs dışından aşağıda belirtilen yöntemlerden istediğinizi kullanarak da erişebileceğinizi hatırlatırız.
  1. Ezproxy : Enstitü email adresiniz ve şifreniz
  2. Proxy ayarlarını yaparak http://libguides.iyte.edu.tr/proxy2ayarlari
  • E-kaynak ihtiyacınızda ve /veya e-kaynaklara erişimde sorun yaşamanız durumunda bize library@iyte.edu.tr mail adresinden veya 7506345 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.