KABLOSUZ ERİŞİM AYARLARI

08/10/2012 Görüntülenme Sayısı: 11380

 

ÖNEMLİ DUYURU.........

Değerli Kullanıcılarımız,

Kütüphanemizde yayın yapmakta olan kablosuz erişim noktası cihazlarına bağlantı şeklinde değişikliğe gidilmiştir. İlgili cihazlarda 01.10.2012 tarihinden itibaren sadece eduroam ve eduroam-guest yayınları kalıp diğer yayınlar kaldırılmıştır.

 


Şu an mevcut olan iki yayından eduroam-guest in internete çıkışı olmayıp sadece eduroam ayarlarını yapmayı sağlamak için vardır. Tüm bağlantılar tüm kullanıcılar (Akademik, İdari, Öğrenci ) için eduroam üzerinden yapılacaktır.

Eduroam sayfaları(https://eduroam.iyte.edu.tr/) değişen duruma göre yenilenmiştir. Kullanıcılarımızın yenilenen eduroam sayfasındaki bilgiler ışığında cihazlarını eduroam yayınını kullanabilmek için ayarlamaları gerekmektedir. Önemli bir nokta da, eduroam ayarları yapıldıktan sonra bir defaya mahsus olmak üzere aktivasyon işleminin yapılması gerekmektedir. Aktivasyon işleminin nasıl yapılacağı eduroam.iyte.edu.tr adresindeki sayfalarda yer almaktadır.

Yapılan bu değişiklik ile kampüs genelinde tek bir yayın (eduroam) kullanılacağından, bir defa yapılacak ayar ile her yerden kablosuz bağlantı yapabilmek mümkün olacaktır. Karşılaştığınız sorunları eduroam@iyte.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.


Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı