LexisNexis Academic ve Juris Classeur Deneme Erişimi

02/11/2012 Görüntülenme Sayısı: 4885

LexisNexis Academic ve Juris Classeur veritabanları 1 Aralık 2012 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Veritabanları arasında geçiş yapabilmek için ekranın sol tarafında bulunan menü üzerinde ilgili veritabanının seçilmesi yeterli olacaktır.

LexisNexis Academic: LexisNexis Dünya’da 1600’den fazla üniversite tarafından kullanılan hukuk, işletme, finans, ekonomi ve tıp alanlarında; hukuki, finansal ve tıbbi kaynakları online ortamda kullanıma sunmaktadır. Şirketlere yönelik itibar analizine imkan sağlayan içeriği ve tarama yetileri sayesinde kullanıcılarına önemli avantaj sağlamaktadır.

Dünyanın önde gelen gazetelerinden Le Monde, New York Times, USA Today, Die Welt, Der Spiegel, La Stampa, El Pais, NRC Handelsblad, South China Morning Post, The Times of India, Moscow Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung gibi başlıkları içermektedir. Önemli ekonomi yayınlarından Accountancy Age, The Economist, Business Week, Marketing Week, Estates Gazette, The Lawyer, The Banker, Forbes, Fortune, Economist Intelligence Unit (EIU) reports dergileri de kullanıcılarının erişimine imkan sağlayan bir veri tabanıdır. Güncel haber bilgilerine ulaşılabilmesi için Associated Press, PR Newswire, Company Newsfeed, Business Wire Plus gibi dünyanın önde gelen haber ajanslarından içerik de sunmaktadır.

Ayrıca LexisNexis Academic içerisinde 43 milyondan fazla firma verisine  ve 58 Milyondan fazla şahıs verisine erişim imkanı sunulmaktadır.

LexisNexis Juris Classeur: LexisNexis Juris Classeur, Fransa’nın en geniş, en kapsamlı ve en büyük hukuk veri tabanıdır. 400 ciltten fazla toplamda 98 ansiklopedi, 32 gazete,150’yi aşkın kitap ile; sivil, ceza, vergi, adli, iş, şirket, uluslararası, halk ve miras hukuku konularında hizmet içerik sunan bir veritabanıdır.

Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.