Mendeley Referans Yönetim Aracı

14/10/2016 Görüntülenme Sayısı: 2928

İYTE Kütüphanesi olarak Mendeley Institutional Edition (Mendeley Kurumsal Sürüm) platformunun 2016-18 yıllarında ulusal lisans altında sizlere ücretsiz olarak sunulmaya başlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Mendeley araştırmacıların verimliliğini ve araştırmacı işbirliklerini artıran ücretsiz bir referans yönetim aracı ve akademik işbirliği ağıdır. MIE, Mendeley’in sağladığı tüm faydaların yanısıra kullanıcılara yükseltilmiş özelliklerle  kurumsal destek sağlamaktadır.

MIE araştırmacılar için aşağıdaki yükseltilmiş özellikleri sunar:

· 5 GB depolama alanı (standard 2GB yerine). Kendi araştırma kütüphanenizi oluşturun ve bulutta saklayın.

· 25 kişiye kadar sınırsız kapalı grup kurma hakkı (standard 3 kişilik tek grup yerine). Diğer  Mendeley kullanıcıları ile tam-metinli makale paylaşın ve belgelerin üzerinde not alma, tarama gibi özellikler için PDF okuyucusunu kullanın.

Mendeley Kurumsal Sürüm’den ve yükseltilmiş haklardan yararlanabilmek için kurumsal email adresinizi kullanarak bir Mendeley hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Mendeley Desktop programını indirmek ve üyelik sağlamak için www.mendeley.com adresinde yer alan Signup & Download bağlantısını kullanmak yeterlidir. Hesabınız oluşturulduktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubunuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz.

Alternatif olarak kişisel email ile oluşturulmuş bir Mendeley hesabınız varsa, kurumsal grup sayfanıza giderek sağ üstte yer alan “Join this group” linkini tıklamanız ve onay emalini almak için kurumsal email adresinizi girmeniz gerekmektedir.

Mendeley hakkında daha çok bilgi almak için tıklayın.

Mendeley Yardımcı Videoları için tıklayın.

Mendeley Bilgi ve Kurulum için tıklayın.