Online Eğitim- JoVE Videoları Uzaktan Eğitim İçin Nasıl Fayda Sağlar

04/05/2020 Görüntülenme Sayısı: 153

JoVE Science Education içerikleri ve platform kullanımına dair bilgi vermek amacıyla online eğitim gerçekleştirilecektir.

Başlık: JoVE Videoları Uzaktan Eğitim İçin Nasıl Fayda Sağlar

Tarih: 12 Mayıs 2020, Salı

Saat: 11.00 - 12.00 (Seçenek 1)

Kayıt olmak için TIKLAYINIZ.

Saat: 15.00-16.00 (Seçenek 2) 

Kayıt olmak için TIKLAYINIZ.

Eğitmen: İbrahim Selçuk, LLM Satış Direktörü / Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ve Hindistan 

Eğitim İçeriği:

1. JoVE Hakkında Genel Bilgi

2. JoVE Education Koleksiyonları Hakkında Bilgilendirme

3. JoVE Videolarına Kampüs Dışından Erişim

4. Öğrenciler İçin Soru Oluşturma Platformu

5. Moodle, BlackBoard, Sakai, Microsoft Teams, Zoom vb. LMS Entegrasyon Süreçleri

JoVE Video Journal (Research): Akademisyenlerin araştırmalarında kullanabilmesi için hazırlanmış videolardan oluşmaktadır. Yeni bir teknik geliştirmek isteyen akademisyenler bu bölümlerdeki videoları izleyerek kendi deneylerini yapabilirler. Aboneliğimiz kapsamında erişimimiz olan başlıklar: JoVE Behavior, JoVE Biology, JoVE Bioengineering, JoVE Chemistry, JoVE Engineering, JoVE Neuroscience.

JoVE Science Education (Education): Öğrenci eğitimi için hazırlanan ve konuları görsel olarak açıklayan videolardan oluşmaktadır. Akademisyenler bu içerikleri derslerinde eğitim amaçlı olarak kullanabilirler. Tüm videolarda Türkce altyazı seçenegi mevcuttur. Aboneliğimiz kapsamında erişimimiz olan "Basic Biology", "Chemistry" ve "Engineering" içeriklerinin yanısıra "Physics", "Advanced Biology", "Clinical Skills", "Environmental Science", "Psycology", "Lab Manual", "Core Biology" ve "Core Pshycology" içerikleri de 15 Haziran 2020 tarihine kadar erişimimize açıktır.