Oxford University Press Online Ürünleri Deneme Erişimi

05/11/2015 Görüntülenme Sayısı: 3340

Oxford University Press'e ait "University Press Scholarship Online", "Oxford Quick Reference Online", "Oxford Handbook Online" ve "Oxford Bibliographies Online" Veritabanları 31 Ocak 2016 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

University Press Scholarship Online: MIT, Yale, Standford'un da aralarında bulunduğu birçok üniversitenin bilimsel e-kitaplarını ve Oxford Scholarship Online'ı içermektedir.

Oxford Quick Reference Online: Sanat, mimarlık, biyoloji, bilgisayar, yer ve çevre bilimi, ekonomi, tıp, askerlik tarihi, mitoloji, folklor, gösteri sanatları, fizik, matematik, politika ve sosyal bilimler, tarih, hukuk, edebiyat, din ve felsefe gibi çeşitli konularda, ansiklopedi, sözlük, harita, illüstrasyon vb. referans kaynaklarını içermektedir.

Oxford Handbooks Online: Ekonomi-finans, siyasal bilimler, din, felsefe vd. Sosyal bilim alanlarında prestijli tam metin el kitaplarını içermektedir.

Oxford Bibliographies Online: Dünya çapındaki akademisyenler ve kütüphaneciler tarafından geliştirilen Oxford Bibliographies Online, özel ve uzman araştırma rehberleri sunar. 

"University Press Scholarship Online", "Oxford Quick Reference Online", "Oxford Handbook Online" ve "Oxford Bibliographies Online"a Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.