Oxford University Press Online Ürünleri Deneme Erişimi

14/10/2014 Görüntülenme Sayısı: 3439

Oxford University Press'e ait "University Press Scholarship Online", "Oxford Reference Online", "Oxford Handbook Online" ve "Oxford Very Short Introductions Online" Veritabanları 31 Aralık 2014 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.


University Press Scholarship Online: MIT, Yale, Standford'un da aralarında bulunduğu birçok üniversitenin bilimsel e-kitaplarını ve Oxford Scholarship Online'ı içermektedir.

Oxford Reference Online: Sanat, mimarlık, biyoloji, bilgisayar, yer ve çevre bilimi, ekonomi, tıp, askerlik tarihi, mitoloji, folklor, gösteri sanatları, fizik, matematik, politika ve sosyal bilimler, tarih, hukuk, edebiyat, din ve felsefe gibi çeşitli konularda, ansiklopedi, sözlük, harita, illüstrasyon vb. referans kaynaklarını içermektedir.

Oxford Handbooks Online: Ekonomi-finans, siyasal bilimler, din,felsefe vd. Sosyal bilim alanlarında prestijli tam metin el kitaplarını içermektedir.


Oxford Very Short Introductions Online: Matematik ve fen bilimleri, sanat ve mimarlık, sosyal bilimler gibi birçok konuda referans kaynaklarını içermektedir.

"University Press Scholarship Online", "Oxford Reference Online", "Oxford Handbook Online" ve "Oxford Very Short Introductions Online"a Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.