ProQuest Art, Design and Architecture Collection Deneme Erişimi

18/09/2014 Görüntülenme Sayısı: 4207


Görsel ve uygulamalı sanat dallarında, aşağıda isimleri ve içerik bilgisinin yer aldığı veritabanlarını kapsayan "ProQuest Art, Design and Architecture Collection" 17 Kasım 2014 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Kapsadığı Veritabanları:

ARTbibliographies Modern (ABM): Her yıl 13.000'den fazla yeni girdi eklenen ARTbibliographies Modern (ABM), her türlü modern ve çağdaş sanat ile ilgili dergi makaleleri, kitaplar, yazılar, fuar katalogları, doktora tezleri ve sergi incelemeleri ile ilgili tam özetleri sağlar. Girdiler geriye doğru 1960'lara kadar gitmektedir.

ABM, 19. yüzyılın sonlarından itibaren modern ve çağdaş sanat dalları konusunda lider bilgi kaynağı olmuştur ve buna icadından bu yana fotoğrafçılık dahildir. Ünlü ve az tanınmış sanatçılar, hareketler ve trendlerle ilgili İngilizce ve diğer dillerdeki materyalin özetlerini içerir. ABM'nin kapsamı geniş ve çeşitlidir ve gösteri sanatı ve yerleştirme sanatı, video sanatı, bilgisayar ve elektronik sanatı, vücut sanatı, grafiti, sanatçı kitapları, tiyatro sanatları, koruma, el sanatları, seramik ve cam sanatı, etnik sanatlar, grafik ve müze tasarımı, moda ve kaligrafi yanında illüstrasyon, resim, baskı, heykel ve çizim gibi geleneksel medyayı içerir.

Arts & Humanities Full Text: Tam metin dergi veritabanı olan Arts & Humanities, görsel ve uygulamalı sanatlardaki önemli yeni eserleri içerecek şekilde büyümektedir. Yayınlar arasında hem bilimsel hakemli dergiler hem de uygulamalı sanatlar ve kültürel araştırmalarla ilgili ticari ve tüketicilere yönelik yayınlar bulunmaktadır.

International Bibliography of Art (IBA): Batı sanatı üzerine akademik literatür için eksiksiz kaynak olan IBA, ProQuest tarafından aynı thesaurus ve yetki dosyaları kullanılarak oluşturulan yeni kayıtlarla birlikte Getty Research Institute tarafından 2008-09'da oluşturulmuş kayıtları içerir.

Getty Research Institute tarafından 2008-2009 yıllarında oluşturulmuş ilk veri kümesi, önceki yıllarda yayınlanmış geçmişe yönelik kayıtlar da dahil olmak üzere 2009 yılına kadarki akademik verileri içermektedir. Kapsanan yayınlar, diğer dizinler tarafından kapsanmayan uzmanlık ve nadir başlıklara ağırlık verilmiş olarak 500 çekirdek dergi ve bunlara ek olarak monografların, deneme koleksiyonları, konferans tutanakları ve sergi kataloglarının ayrıntılı içeriğidir.

Konu Kapsamı:

 

  • Sanat Tarihi
  • Mimarlık ve Mimarlık Tarihi
  • El Sanatları, Seramik, Cam ve Takı
  • Dekoratif Sanat ve Antika
  • Moda, Tekstil ve Giyim
  • Mobilya ve İç Tasarım
  • Endüstriyel Tasarım
  • Modern ve Çağdaş Sanat
  • Müzeler ve Koruma
  • Fotoğrafçılık

Veritabanları sayfası "ProQuest Art, Design and Architecture Collection" başlığı altında erişebilirsiniz.