ProQuest Databases deneme erisimi

08/12/2011 Görüntülenme Sayısı: 5420

ProQuest Amerikan VOGUE dergisi arşivi 20 ARALIK 2011 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. The Vogue dergisinin arşivi 20. ve 21. yüzyılın dünyaca ünlü stilistlerin, fotoğrafçıların, tasarımcıların çalışmaları ile Amerika başta olmak üzere uluslararası popüler kültür alanında eşsiz kaynaklara erişim imkânı sağlar.

Konu kapsamı: Moda, Giyim, Tekstil, Yayıncılık, Mağazacılık, Pazarlama ve Markalaştırma, Tasarım Tarihi, Fotoğrafçılık, Çizim, Toplumsal Cinsiyet, Popüler Kültür, Sosyal Tarih.

Vogue, 1892 yılında New York’da Manhattan yüksek sosyetesi için haftalık bir sosyete gazetesi olarak kurulmuştur. Vogue modern çağın simgelerinden birisi haline geldi: 1900’lerin korseli elbiseleri kadınlara çok daha basit, çok daha pratik elbiseler sunduğu bir sırada ortaya çıkmasının yanında Condé Nast’in zamanının en büyük çizerleri tarafından hazırlanan dikkat çekici kapak tasarımları da dergi yayıncılığında benzer bir devrime neden olmuştur.

The Vogue Archive 1892’deki ilk sayısından güncel aya kadar yüksek çözünürlüklü sayfa resimleri ile yeniden oluşturulmuş Vogue dergisinin tüm sayılarını (Amerikan baskısı) içermektedir. Her sayfa, reklam, kapak ve açılır sayfa dahildir, zengin dizinleme sayesinde resimleri, giysi türü, tasarımcı ve marka adına göre bulabilmenize olanak tanınır. The Vogue Archive, dünyanın en yetenekli tasarımcıları, stilistleri ve fotoğrafçılarının çalışmaları ile modern çağın doğuşundan günümüze kadar Amerikan ve uluslararası moda, kültür ve toplumun eşsiz bir kaydını bulundurmaktadır.

The Vogue dergisinin arşivine veritabanları sayfasında "ProQuest Databases" başlığı altından diğer denemede olan ProQuest veritabanları ile birlikte erişebilirsiniz.