SAGE Research Methods Deneme Erişimi

04/03/2016 Görüntülenme Sayısı: 3028

Araştırmacıların, araştırma yöntemleri ile ilgili sorularına cevap vermede yardımcı olmak amacıyla; gelişmiş arama araçları ile SAGE'in araştırma yöntemleri içeriğine bağlantı sağlayan güçlü bir araştırma yöntemleri aracı olan "SAGE Research Methods" (SRM Cases ve SRM Datasets dahil) veri tabanı 30 Nisan 2016 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

SAGE Research Methods: Araştırma yapan ya da nasıl araştırma yapılacağını öğrenen herkes için temek bir kaynaktır.  SAGE’in dünyaca bilinen Research Methods listesinden 800'den fazla kitap, referans çalışması, makale ve video içeriği ile SRM, tarama sorgusu yazma, literatür değerlendirmesi yapma, araştırma yöntemi seçme, verileri toplama, sonuçları düzenleme hakkında bilgiler sağlamaktadır.

SAGE Research Methods Datasets: Sosyal bilimlerde kullanılan nitel ve nicel analitik yöntemler ile öğretim ve bağımsız öğrenimi desteklemek için kullanılabilecek bir dizi öğretim veri kümesi koleksiyonudur. Bunlar, gerçek araştırma projelerinden alınmış ancak öğretim amaçlı olarak düzenlenerek temizlenmiş veri kümeleridir.

SRM Cases: Gerçek sosyal araştırmalardan yüzlerce örnek olay incelemesi içeren, özellikle araştırma yöntemleri konusunda eğitim ve öğretimi desteklemek amacıyla hazırlanmış bir kaynaktır.

Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.