SAGE Research Methods ve SAGE Research Methods Datasets Deneme Erişimi

04/05/2015 Görüntülenme Sayısı: 3025

Araştırmacıların, araştırma yöntemleri ile ilgili sorularına cevap vermede yardımcı olmak amacıyla; gelişmiş arama araçları ile SAGE'in araştırma yöntemleri içeriğine bağlantı sağlayan güçlü bir araştırma yöntemleri aracı olan "SAGE Research Methods" ve sosyal bilimlerde kullanılan nitel ve nicel analitik yöntemler ile öğretim ve bağımsız öğrenimi desteklemek için kullanılabilecek bir dizi öğretim veri kümesi koleksiyonu olan "SAGE Research Methods Datasets" 3 Temmuz 2015 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

SAGE Research Methods: Araştırma yapan ya da nasıl araştırma yapılacağını öğrenen herkes için temek bir kaynaktır.  SAGE’in dünyaca bilinen Research Methods listesinden 750'den fazla kitap, referans çalışması, makale, ve video içeriği ile SRM, tarama sorgusu yazma, literatür değerlendirmesi yapma, araştırma yöntemi seçme, verileri toplama, sonuçları düzenleme hakkında bilgiler sağlamaktadır.

SAGE Research Methods Datasets: Sosyal bilimlerde kullanılan nitel ve nicel analitik yöntemler ile öğretim ve bağımsız öğrenimi desteklemek için kullanılabilecek bir dizi öğretim veri kümesi koleksiyonudur. Bunlar, gerçek araştırma projelerinden alınmış ancak öğretim amaçlı olarak düzenlenerek temizlenmiş veri kümeleridir. Her bir veri kümesine verilerin kısa bir açıklaması ile araştırma yöntemini uygulama konusunda takibi kolay talimatlar eşlik edecektir. SAGE Research Methods platformuna tamamen entegre edilmiştir.

Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.