Wiley e-Kitapları Erişimi

17/04/2020 Görüntülenme Sayısı: 232

 

Wiley tarafından sunulan aşağıda yer alan e-kitaplar 15 Mayıs 2020 tarihine kadar erişimimize açılmıştır.

Wiley Reviews in Cell Biology and Molecular Medicine:

Reviews in Cell Biology and Molecular Medicine, 500'den fazla makalede yaşamın ve tıbbın hem moleküler hem de hücresel temellerini içerir.

Wiley Reviews in Cell Biology and Molecular Medicine makalelerindeki incelemeler, belirli bir konunun kendi kendine yeten tedavileridir. Öğrenciler ve araştırmacılar için yetkili bir referans kaynağıdır. Her konu, uygun şekilde matematiksel tedavi, anahtar veri tabloları ve ayrıntılı rakamlar dahil olmak üzere “ilkeler” temelinde sunulmaktadır. Her makale, uzmanlık düzeyinde okuyucular tarafından erişilebilen, bağımsız bir “mini kitap” tır ve sayısız kesişen konu alanında yeni ortaya çıkan ve öne çıkan konuları kapsar.

Wiley Ullmann’s Ancyclopedia of Industrial Chemistry:

Ullmann’s Encyclopedia of Industrial Chemistry inorganik ve organik kimyasallar, ileri malzemeler, farmasötikler, polimerler ve plastikler, metaller ve alaşımlar, biyoteknoloji ve biyoteknolojik ürünler, gıda kimyası, proses mühendisliği ve birim operasyonlarını kapsayan kimya, kimya mühendisliği ve yaşam bilimleri alanlarında referans bir kaynaktır.

Wiley Bergey’s Manual of Systematics of Archaea and Bacteria (BMSAB):

Bergey’s Manual of Systematics of Archaea and Bacteria lisans, lisansüstü öğrenciler, araştırmacılar, profesörler ve her düzeyde deneyimli profesyonellere yönelik bir referans eserdir. Son 5 yılın her biri için yılda yaklaşık yüz yeni nesil ve 600+ yeni tür tanımlanmıştır. Mikrobiyal dünya hakkında bilgi sahibi olan bu patlamaya ayak uydurmak için sık güncellemelere sahip bir elektronik el kitabı gereklidir. BMSAB, mikrobiyoloji araştırmalarında ön planda olan herkes için vazgeçilmez bir araçtır.

Bergey, bakteri ve arkeolojik çeşitliliğin en eksiksiz ve otoriter tanımıdır. Şimdi ilk kez çevrimiçi olarak mevcut olan bu sürüm, tarif edilen tüm prokaryotik taksonların sistematiği, ekolojisi, fizyolojisi ve diğer biyolojik özelliklerinin tanımlarını sunar.

Bu, 1750'den fazla makaleyle mikrobiyoloji için yeni, tek bir çevrimiçi referans kaynağıdır ve 8 ciltten fazla baskıya eşdeğerdir.

Wiley Topley & Wilson’s Microbiology and Microbial Infections:

Mikroorganizmalar ve şu anda ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklar için kapsamlı bir referans kaynağıdır. Tıbbi mikrobiyologlar, immünologlar, bulaşıcı hastalık uzmanları, patologlar ve bilim adamları için kullanışlı bir referans sağlayan benzersiz bir çevrimiçi kaynak oluşturmaktadır.

Viroloji, bakteriyoloji, tıbbi mikoloji, parazitoloji ve immünolojinin geniş kapsamını sağlar. Epidemiyoloji, tanımlama, sınıflandırma ve yeni ortaya çıkan enfeksiyonlar hakkındaki en son bilgileri içerir; bunların hepsi bulaşıcı hastalığın temelini oluşturan temel bilimler tarafından desteklenir.

Wiley Burger’s Medicinal Chemistry and Drug Discovery:

Burger’s Medicinal Chemistry and Drug Discovery tıbbi kimya, ilaç keşfi ve gelişimi hakkında kapsamlı bir kaynak sağlar. Bu yetkili kaynak, ilaç kimyası ve ilaç keşfinin yanı sıra tüm ilaç geliştirme döngüsünü (klinik öncesi testler, klinik çalışmalar vb.) içerir.

Wiley Encyclopedia of Drug Metabolism and Interactions:

Encyclopedia of Drug Metabolism and Interactions ilaç metabolizması ve etkileşimlerinin klinik öncesi, toksikolojik, düzenleyici ve pazarlama perspektiflerini tartışır. Bu referans kaynağı, inhibe edilebilen veya indüklenebilen çeşitli enzim tiplerini ve bunların hem hayvan modelleri hem de insanlar için ilaç toksisitesi ve değişen tepki üzerindeki etkisini içerir; genetik farklılıkların ve genetik olmayan faktörlerin ilaç metabolizması üzerindeki etkisi açıklar.

Veritabanları sayfasından erişebilirsiniz.

NOT: Tüm veritabanlarına kampüs dışından Ezproxy aracılığı ile Enstitü email adresiniz ve şifrenizle erişebilirsiniz.